Est | Eng

LASTEGA REISIJAD

 
Lastega perekondadel soovitame tulla alati aegsasti lennule registreerima, et reisijateenindajad saaksid arvestada perekonna võimalike soovidega (hilisemal registreerimisel ei ole suure tõenäosusega võimalik leida perekonnale lennukis kõrvuti istekohti jne). Võimalusel võtke hädavajalikud lastetarbed (mähkmed, imikutoidud, rohud jm) käsipagasisse, et vältida lendude võimalikust hilinemisest tingitud ebameeldivusi.


NB! Kõikidel lastel, ka imikul, peab olema kaasas kehtiv reisidokument! 


Üksinda reisivate laste puhul küsige reisi broneerides kindlasti lisainformatsiooni oma lennufirmalt. Täpsemad juhised ning informatsiooni lastele pakutavatest teenustest leiate oma lennufirma kodulehelt.

Vaata ka: Üksinda reisivad alaealised

Imikutoit käsipagasis

Imikuga reisides tohib lennuki salongi kaasa võtta beebile reisi ajaks vajaliku toidu. Toit võib olla ka suuremas kui 100-milliliitrises anumas, nagu veega termos, piima või piimapulbriga lutipudel vms. Imikutoidu puhul ei ole ka nõutav anuma pakkimine läbipaistvasse plastkotti. Samas tuleks arvestada võimalusega, et turvakontrollis anum avatakse ja sellest võetakse proov.

 

Lapsevankrid
Üldjuhul tuleb lapsevanker registreerida pagasina ning ära anda check-in lauas. Kuressaare lennujaamas on võimalik kasutada oma vankrit või käru kuni väravani, kuid see tuleb kindlasti check-in lauas eelnevalt kokku leppida ning selleks nõusolek saada.

Tallinna lennujaama reisiterminalis on laste jaoks olemas lapsekärud.


Hea teada!
Lennujaama töötajad soovitavad lastele enne lennujaama jõudmist selgitada, mis lennujaamas täpselt juhtuma hakkab – et turvakontrollis tuleb kaisukaru korraks ära anda ja siis saab selle jälle tagasi, et lennujaamas on palju inimesi ning tasub hoida vanemate lähendusse jne. Lisaks soovitame külastada ka laste mängunurka, mis aitab kogu perel lennueelset aega mõnusamalt sisustada.

Soovitused lennureisiks lastega:


• Andke salongipersonalile aegsasti teada, millal soovite lapsele toitu soojendada.
• Küsige, kus saate lapse mähkmeid vahetada.
• Salongipersonal aitab kinnitada turvahälli (turvahällis laps pannakse alati lennukis aknapoolsele istmele); kui laps istub süles, kinnitatakse lapse turvavöö (annab salongipersonal) ema turvavöö külge.
• Soovitame sättida lapse toitmise lennuki õhkutõusu ja maandumise ajaks, sest imemine aitab vähendada rõhu muutumisel tekkida võivat kõrvavalu. 
• Lennuki salongipersonal on tänulik, kui lapsevanemad hoiavad oma pesamunad lennu ajal istekohtadel, sest teenindaja ei pruugi tööhoos märgata vahekäigus liikuvat last.
• Võimalusel võtke lastele kaasa nende lemmikmänguasi või soetage reisiks midagi uut ja põnevat, mis aitaks hoida last lennu ajal tegevuses.